Czy możliwa jest zmiana rozmiaru obrączek ślubnych?

Konieczne jest zwrócenie uwagi nie tylko na kwestie estetyczne i wizualne, ale na komfort noszenia. Dla tego ostatniego względu niebywałe znaczenie ma dobór prawidłowego rozmiaru. Należy uwzględnić fakt, że ciało człowieka zmienia się pod względem temperatury czy pory dnia. Pamiętaj, że latem dłonie są bardziej opuchnięte niż zimą – wpływ ma na to temperatura. Mierząc obrączki latem miarka powinna być nieco ciasna. W zimie miarka powinna posiadać trochę luzu. Najlepiej pomiaru dokonywać przy temperaturze powietrza około 10-20 stopni. Jeżeli jest taka możliwość to pomiaru dokonać w różnych skrajnie temperaturach powietrza.

Nawet mimo zakupu perfekcyjnie dobranej biżuterii, wraz z upływem lat palce mogą zmienić swoją grubość
i jest to proces naturalny. W takim wypadku konieczna staje się zmiana rozmiaru obrączek ślubnych, aby dalej mogły pełnić swoją funkcję i lśnić na dłoniach.

Może się zdarzyć również, że przez nieuwagę źle dobierzemy rozmiar obrączek lub odziedziczymy je po członkach rodziny. Wówczas konieczne jest ich powiększenie lub zmniejszenie. Czy jednak w każdym wypadku istnieje możliwość zmiany ich rozmiaru?

Na czym polega proces przerozmiarowania obrączek ślubnych?

W przypadku gdy obrączka jest za mała, złotnik rozciąga ją, używając odpowiednich narzędzi. Z kolei, gdy jej rozmiar jest zbyt duży, zostaje ona ściśnięta w celu uzyskania pożądanej średnicy.

Korekta jest trudniejsza w przypadku obrączek wielokamieniowych, wielokolorowych oraz tych o fantazyjnym wzorze. W przypadku braku możliwości przerozmiarowania, wykonujemy nową obrączkę w odpowiednim rozmiarze i oprawiamy brylanty z poprzedniej obrączki.

Gładkie obrączki z jednego materiału

Najłatwiej przerozmiarować jednokolorowe obrączki, bez kamieni, najlepiej półokrągłe i wykonane z jednego koloru złota. Nie są one narażone na ewentualne uszkodzenia, a sam proces korekty wykonywany jest
w krótkim czasie.

Wiele osób decyduje się na dwukolorowe lub wielokolorowe obrączki, zdobione kamieniami szlachetnymi (szczególnie w damskiej wersji). Należy przy tym pamiętać, że im bardziej fantazyjny wzór, tym trudniejsza
i bardziej skomplikowana zmiana rozmiaru obrączki. Modyfikacje tego typu wymagają umiejętności, doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu, który posiadamy w swojej pracowni we Wrocławiu.

Grawer

Klienci posiadający obrączki zdobione grawerem nie muszą obawiać się o jego uszkodzenie. Jeśli w procesie przerozmiarowania kształt grawerunku zmieni się, zostanie on ponownie naniesiony w pierwotnej wersji. Tak samo postępujemy w przypadku naruszenia połysku czy matu na obrączkach. Jeżeli powierzchnia zostanie naruszona, obrączki są przez nas odświeżane i przywracane do stanu przed modyfikacją.

Koszt

Korekta rozmiaru obrączek wyceniana jest indywidualnie przez specjalistów GESELLE Jubiler. Im korekta jest mniej skomplikowana, tym mniejsze są koszty jej wykonania. W przypadku trudniejszych przerozmiarowań, Klient ponosi jedynie koszt usługi. Cena wykonania korekty obrączki wynosi od 80 zł do 600 zł (w przypadku, gdy konieczne będzie wykonanie nowej obrączki).

Należy pamiętać, że produkty GESELLE Jubiler objęte są gwarancją, a wykonanie korekty u innego złotnika równoznaczne jest z jej utratą.