Jak określić rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek to nieodzowny element zaręczyn. Aby ten dzień był niezapomniany, warto postarać się, aby pierścionek zaręczynowy zachwycił Twoją wybrankę! Z doświadczenia wiemy jednak, że jego wybór wcale nie jest taki prosty Nie tylko powinien spodobać się ukochanej, ale również być perfekcyjnie dopasowany.

Określenie rozmiaru pierścionka zaręczynowego jest trudne dlatego aby ułatwić to zadanie, postanowiliśmy stworzyć artykuł, który pomoże się z nim uporać.

Na początku zastanów się czy chcesz, aby zaręczyny zaskoczyły Twoją wybrankę, czy może jest to Wasza wspólna decyzja. Od tego zależy jakie kroki powinieneś podjąć w poszukiwaniu perfekcyjnego pierścionka zaręczynowego.

Pamiętaj, że zgodnie z polską tradycją, kobiety noszą pierścionki zaręczynowe na palcu serdecznym prawej dłoni. To ważna informacja, ponieważ obwód każdego palca jest różny (musisz poznać wymiar tego konkretnego).

Zaręczyny z zaskoczenia

Jeśli organizujesz zaręczyny w tajemnicy, określenie rozmiaru pierścionka jest niezwykle utrudnione. Mamy jednak kilka sposobów na to, jak poznać jego wielkość bez wiedzy przyszłej narzeczonej.

  1. Pierwsza pomoc. Na początku zwróć się do osób bliskich Twojej wybrance. Być może jej mama, siostra czy przyjaciółka posiadają informacje, które pomogą Ci w doborze odpowiedniego rozmiaru.

  1. Pierścionek na ratunek. Doskonale, jeśli masz dostęp do biżuterii swojej wybranki. Wówczas możesz poszukać pierścionka, który pomoże Ci określić rozmiar. Pamiętaj jednak, że musi być to pierścionek pasujący na palec serdeczny prawej ręki. Najlepiej też, jeśli będzie miał kształt okręgu, gdyż fantazyjny model może nie odzwierciedlać w 100% właściwego rozmiaru.

    Jeśli już znajdziesz pierścionek, którym możesz się posiłkować, masz dwa wyjścia. Przynieś pierścionek do salonu GESELLE Jubiler, gdzie nasz wykwalifikowany personel dokona pomiaru na bolcu miarowym. Możesz też określić rozmiar samodzielnie na podstawie poniższej tabeli. Przyłóż pierścionek do wzornika i znajdź najbardziej zbliżony okrąg. Liczba wewnątrz okręgu wskaże rozmiar, zaś liczba pod okręgiem – średnicę.

  1. Szczęśliwy traf. W sytuacji, gdy nie masz możliwości określenia dokładnego rozmiaru pierścionka zaręczynowego, polecamy postawić na uśredniony rozmiar. Najbardziej popularne są rozmiary 11-14, zatem wybierając pierścionek zaręczynowy tej wielkości jest duża szansa, że uda Ci się trafić.

    Jeśli okaże się, że wybrany rozmiar jest nieodpowiedni, nie masz powodów do zmartwień! Możemy powiększyć lub zmniejszyć pierścionek aż o dwa rozmiary. Jeśli różnica będzie większa, oferujemy wymianę pierścionka lub wykonanie w zamian nowego we właściwym rozmiarze. W GESELLE Jubiler do zakupu pierścionka zaręczynowego otrzymasz bezpłatną możliwość korekty rozmiaru do 100 dni od momentu wejścia w posiadanie pierścionka.

Zaręczyny planowane

Jeśli zaręczyny to Wasza wspólna decyzja, masz ułatwione zadanie. Być może Twoja partnerka zna już swój rozmiar. Jeśli nie, sugerujemy aby udać się do dowolnego salonu jubilerskiego w celu pobrania rozmiaru (wówczas będzie on najdokładniejszy). Możecie również użyć noszonego już pierścionka jako miernika
i zmierzyć go w taki sposób, jak zostało to opisane w kolejnym punkcie.

Do pomiaru możecie użyć poniższego szablonu. Wydrukuj jego wzór w skali 1:1, wytnij i zrób nacięcie
w sugerowanym miejscu. Tak przygotowany miernik zawiń wokół palca wybranki w najszerszym jego miejscu, wsuń węższą końcówkę w nacięcie, zaciśnij pasek i odczytaj rozmiar, który wskazuje szablon.

 

Jeśli średnica palca plasuje się pomiędzy dwoma rozmiarami, radzimy, abyś wybrał mniejszy rozmiar, gdyż
w razie niedopasowania pierścionka, technicznie łatwiej jest go powiększyć niż pomniejszyć.

Określenie rozmiaru pierścionka ukochanej może być kłopotliwe, ale warto dołożyć wszelkich starań, aby go poznać. Dzięki temu w tym wyjątkowym dniu, Twoja wybranka będzie mogła cieszyć się perfekcyjnym pierścionkiem zaręczynowym.