Perły na Święta i nie tylko

Perły

Perły, nazywane często perłami kobiecości, którym niestraszne są zmienne modowe trendy, stanowiły zawsze podstawę biżuteryjnych kolekcji i zajmowały szczególne miejsce w domowych szkatułkach. Co najważniejsze, ich blask rozświetla nie tylko wieczorne kreacje. Doskonale sprawdzają się w strojach casual, ze sweterkami czy koszulami. Inaczej mówiąc, perły to gwarancja elegancji.

Zaraz, zaraz ale czy wiecie o nich wszystko? Zostawiając na chwile nasze rozsmakowywanie się w ich niewątpliwie zachwycającej urodzie, warto wiedzieć o nich nieco więcej. Pomimo, że o perłach pisano już wiele, nadal często spotkać się można z mglistym o nich pojęciem, zwłaszcza jeśli mowa o ich kwalifikacji – dlatego postaramy się je rozwiać.

Perły hodowlane to prawdziwe perły, które wytwarzane są przez mięczaki. W hodowlanych warunkach ziarenko piasku zastępowane jest specjalnym implantem, który umieszczany jest przez człowieka we wnętrzu perłopławu. Mięczak zachowuje się tak samo, jak w naturalnym środowisku i otacza ciało obce masą perłową. Obecnie, wszystkie perły na świecie są hodowlane, naturalne natomiast spotkać można w muzeach oraz w klejnotach koronnych. Rodzaje pereł rozróżnia się ze względu na ich barwę (od białych, kremowo-różowych, pomarańczowych, szarych, zielonych, niebieskich po czarne), pochodzenie (hodowlane w wodach słodkich, hodowlane w wodach słonych), oraz ze względu na ich kształt. Dla nas wszystkie są piękne 🙂 Więcej informacji o nich znajdziecie na naszej stronie GESELLE JUBILER.

Poniżej kilka naszych propozycji.

No Comments Yet

Comments are closed