Zaręczyny

Rubin – kamień miłości

Rubin to kamień szlachetny w kolorze od jaskrawoczerwonego do czerwonobrązowego, jego barwa uzależniona jest od ilości chromu w składzie. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa “ruber”, co oznacza czerwony. Ciekawą właściwością rubinu jest wysoka twardość – to drugi po diamencie najtwardszy minerał na świecie. Oznacza to, że rubin może zostać zarysowany tylko innym rubinem lub diamentem. Przed oszlifowaniem kryształy rubinów są matowe, dopiero praca doświadczonego specjalisty sprawia, że ten niepozorny kamyczek staje się prawdziwym klejnotem.

Już w 200 r.p.n.e rubiny sprzedawane były wzdłuż północnego jedwabnego szlaku w Chinach. Szczególnie cenione w krajach azjatyckich, uznawane za kamień dobrobytu, szybko zyskały miano króla wszystkich kamieni szlachetnych.

Rubin uznawany jest za symbol miłości, oddania i pożądania. Wzmacnia pasję i stałość uczuć w związku. Połączony został z grecką boginią miłości – Afrodytą. Pierścionek z tym kamieniem będzie idealnym wyborem na zaręczyny, gdyż dajemy go osobie, której chcemy pokazać jak silną czujemy z nią więź. Rubinowi przypisuje się także symbolikę siły życiowej, witalności i przyciągania pozytywnych ludzi oraz zdarzeń.

Rubin jako kamień szlachetny łączony jest najczęściej ze złotem. Po oprawieniu powinien cieszyć blaskiem przez tysiące lat. W naszej ofercie mamy szeroki wybór pierścionków z rubinami osadzonymi w towarzystwie brylantów, w białym lub klasycznym żółtym złocie próby 585.

Dla klientów, którzy zaręczyny mają już za sobą, a szukają interesującego prezentu z okazji walentynek, proponujemy zakup kolczyków lub zawieszki z łańcuszkiem z lśniącymi brylantami w połączeniu z rubinem. Rubin jest też częstym prezentem na 40-stą rocznicę ślubu. Tak zwane rubinowe gody to idealna okazja na sprawienie radości widokiem czerwonego klejnotu.

Czyszczenie biżuterii z naturalnymi rubinami jest czymś co można zrobić samemu w domu. Do umycia biżuterii wystarczy ciepła woda z delikatnym detergentem oraz delikatna ściereczka. Jeśli wyroby mają trudno dostępne zakamarki można użyć miękkiej szczoteczki. W naszym salonie we Wrocławiu jest także możliwość bezpłatnego wyczyszczenia pierścionka w myjce ultradźwiękowej. Nienoszoną biżuterię zalecamy trzymać w szkatułce lub oryginalnych pudełeczkach z miękką gąbką w środku. Tak traktowane wyroby jubilerskie, przez wiele lat będą zachwycać swoim blaskiem i efektownym wyglądem.

Zbliżające się walentynki to świetna okazja do zakupu wyjątkowej biżuterii z kamieniem kolorowym. Jeśli macie pomysł na stworzenie swojej wymarzonej zawieszki lub pierścionka to zachęcamy do kontaktu.
Z przyjemnością podejmiemy wyzwanie realizacji Waszych projektów indywidualnych. Nasze pierścionki wykonujemy w standardowych rozmiarach 6-18, natomiast możemy na specjalnie życzenie Klientów wykonać większe rozmiary – nawet do 30.

You may also like...