Zaręczyny

Inskrypcja laserowa

Bezpieczeństwo i uczciwość transakcji stanowi podstawę dobrego biznesu. Każdy rzetelny sprzedawca dba zarówno o jakość oferowanych produktów, jak i o ich wiarygodność. Diamenty przez swoje szczególne właściwości – najtwardszy minerał występujący w naturze – od lat stanowią filar długoterminowej inwestycji.

Inskrypcja jest to laserowe oznaczenie kamienia. Najczęściej zawiera unikatowy numer certyfikatu przypisanego do kamienia. Laserowe oznaczenie kamienia wykonuje się na wspomnianym wcześniej rondyście, czyli pasie oddzielającym koronę diamentu od podstawy. Proces znakowania, wymaga zaawansowanej technologii, ale jest przeprowadzany w dość prosty i szybki sposób. Oznaczenie, które nanosi się na diament, następuje przy użyciu mikor-wiązki zimnego lasera. W zależności od laboratorium, laserowe znakowanie kamieni posiada różne nazwy – w IGI Laserscribe. a w GIA to Laser Inscription.

Diamenty cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ podobnie jak złoto, są efektem procesów geologicznych skorupy ziemskiej o ściśle ograniczonych zasobach. Nie tylko stanowią cud natury, ale także arcydzieło sztuki szlifierskiej. Piękno i blask idealnie wyszlifowanego diamentu stały się synonimem luksusu, klasy oraz odzwierciedleniem określonego statusu społecznego. Ich wyjątkowość dodatkowo podkreśla zabezpieczenie w postaci inskrypcji laserowej umieszczonej na rondyście.

Inskrypcja laserowa widoczna po zakuciu kamienia w pierścionku

Proces oznaczania diamentów zimną wiązką lasera nie stanowi niebezpieczeństwa i nie narusza wartości diamentu. Inskrypcja laserowa nie ma wpływu na zmianę czystości, barwy oraz masy diamentu, jest łatwa do odczytu – napis jest widoczny pod dziesięciokrotnym powiększeniem, więc wystarczy wziąć lupkę
i odczytać numer, jest nanoszona w sposób stały – jej usunięcie wiąże się z ponownym przeszlifowaniem diamentu,
a co najważniejsze informacja o inskrypcji jest zawsze umieszczona w certyfikacie wydawanym przez międzynarodowe instytuty gemmologiczne.

Widok inskrypcji laserowej na rondyście kamienia pod powiększeniem

Podsumowując inskrypcja laserowa na rondyście umożliwia w szybki sposób zidentyfikować
i zweryfikować wszystkie szczegóły gemmologiczne diamentu zawarte w certyfikacie, a także zapewnia bezpieczeństwo i uczciwość transakcji. Większość oferowanych przez nas diamentów posiada inskrypcję wykonaną w instytucje IGI oraz GIA wraz z certyfikatem.

You may also like...